ویکی‌جزوه:راهنما

از ویکی جامع پردیس دانشگاهی دانشگاه قم
نسخهٔ تاریخ ‏۲۲ ژوئن ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۵۱ توسط Majidzadeh (بحث | مشارکت‌ها)

(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به: ناوبری، جستجو
ویرایش.png

ویرایش

ویکی جزوه به عنوان سیستم قوانین برای خود دارد. اگر نمی‎دانید چگونه یک مقاله را ویرایش کنید یا از امکاناتی که ویرایشگر ویکی‌جزوه در اختیار ویکی‌نویسان قرار می‌دهد اطلاع ندارید راهنمای ویرایش ویکی‌جزوه را ببیند.

فهرست.png

فهرست نویسی

به دلیل ویکی خاص ویکی‌جزوه که محتوای آن را فقط جزوات درسی تشکیل می دهند، وجود فهرست های یکپارچه بین دروس از اهمیت بالایی برخورد است. یک فهرست خوانا و منظم به ناوبری بهتر خواننده کمک به سزایی می کند. صفحه فهرست نویسی را ببینید.

جدول.png

جدول

جدول ها کاربرد زیادی دارند. جدا از جدول بودند در چیدمان محتوا و جاگیری عناصر هم کمک می کنند. جداول در ویکی از دستورالعمل خاصی پیروی می کنند. با خواندن راهنمای ساخت جدول آن ها را فرا بگیرید.

مشکلات.png

سوالات و مشکلات

به عنوان یک ویکی نویس ممکن است سوالات و مشکلاتی برای شما پیش بیاید آن ها را در صفحه مشکلات بپرسید تا بقیه هم از آن‌ها استفاده کنند.

الگو.png

الگوها

الگو ها سرعت و انعطاف بالایی بری ویکی نویسان به همراه دارند. برای اینکه بدانید چگونه از الگو ها استفاده کنید و اینکه ویکی‌جزوه چه الگوهایی در اختیار شما میگذارد راهنما:الگوها را ببیند.

عنوان.png

عنوان مقالات

ویکی‌جزوه با بقیه یک فرق عمده دارد. درباره علم خاصی نیست و محتوایاتش جزوه هاست. جزوه هایی که هر کدوم عنوان خود را دارند و خیلی طبیعی است که عنوان مشترک داشته باشیم. پس برای جلوگیری از ایجاد ابهام بین مقالات راهنمای عنوان نویسی را بخوانید.

بارگذاری-تصاویر.png

بارگذاری تصاویر

با خواندن صفحه راهنما:بارگذاری پرونده از چگونگی بارگذاری تصاویر در ویکی‌جزوه آشنا شوید.

مشکلات.png

ناوبری

اگر نمی‎دانید چگونه یک مقاله را ویرایش کنید یا از امکاناتی که ویرایشگر ویکی‌جزوه در اختیار ویکی‌نویسان قرار می‌دهد اطلاع ندارید راهنمای ویرایش ویکی‌جزوه را ببیند.

ابهام-زدایی.png

ابهام زدایی

ابهام زدایی یکی از مهم ترین مباحث در ویکی است. ما مقالاتی با عنوان های مشابه و موضوعات مرتبط با هم زیادی داریم، ابهام زدایی به شما کمک می‌کند این مشکل را حل کنید.